Màx: º C, mín: º C

La Cala RTV La ràdio televisió online de l'Ametlla de Mar

14 Podis comarcals en natació

18 . Mar, 2016 a les 11:30
per gfigueres a La notícia del dia
871 reproduccions
Aquest passat dissabte 12 de març es va disputar a Tortosa la tercera i última jornada dels Jocs Esportius Escolars de natació del Baix Ebre. Aquesta prova era a efectes competitius, la Final Comarcal, donat que posteriorment a la prova, es va fer el recompte de les millors marques obtingudes al llarg de les 3 jornades establertes (mínim 2 jornades a nedar) i, per tant, la seva merescuda entrega de premis.  

Aquest sumatori, s'establia envers sempre als millors resultats a cadascuna de les tres jornades, una d'elles, la del 20 de febrer disputada a l'Ametlla de Mar. En el cas de les categories prebenjamí i benjamí es comptabilitzaven tres estils: crol, esquena i braça i ja en les categories posteriors, es comptabilitzava els anteriors nombrats més la papallona.
Els resultats dels nedadors i nedadores de l'Àrea Municipal d'Esports de l'Ametlla de Mar van ser molt satisfactoris, assolint 14 podis i set Campions Comarcals.

Resultat final Campionat Comarcal :
Prebenjamí Femení 25 crol, esquena i braça    
1a Camila Zuarzola Zamorano    

Prebenjamí Masculí 25 crol, esquena i braça    
2n Ian Margalef Alonso    
4t Héctor Montaña Sánchez

Benjamí Femení 25 crol, esquena i braça    
2a Gemma Gómez Navarro    

Benjamí Masculí 25 crol, esquena i braça    
1r Biel Ferri Rodríguez    
3r Carles Nart Juaranz
6è Joan Balfegó Gaseni    
10è Lluc Garcia Llambrich

Aleví femení 50m crol, esquena, braça i papallona    
3a Laia Núñez Llasera    
6a Ona Cervera Montseny
7a Mar Ferré Martí    


Aleví Masculí 50m crol, esquena, braça i papallona        
1r Artur Juaranz Balfegó    
5è Geor-Frey Enamorado Carmona    

Infantil Femení 100m crol, esquena, braça i 50 papallona    
1a Maria Gómez Navarro    
4a Julieta Araceli Berikas    

Infantil Masculí 100m crol, esquena, braça i 50 papallona    
1r Víctor Jiménez Callau    
2n Enric Garrido Costa    
3er Aitor Boyer Farnós    

Cadet Femení 100m crol, esquena, braça i 50 papallona
1a Nerea Cervera Montseny    

Cadet Masculí 100m crol, esquena, braça i 50 papallona
1r Xavier Garrido Costa
3r Joan Múria Brull    
2n Mael Wulscheleger    

Una nota positiva és que de 22 nedadors caleros que han acabat competint, 14 han acabat al podi. I no desmerèixer als 8 restants que ocuparen, la majoria, quartes i cinquenes posicions.  


respostes a "14 Podis comarcals en natació"

Deixa'ns un comentari


No estan permesos els comentaris en aquesta entrada.

Descàrregues

  • No hi ha descàrregues disponibles en aquest moment.

Relacionats

Compartir






Usuaris online

Usuaris anònims connectats:
Usuaris registrats connectats:

Estadístiques

Visualitzacions totals:
Temps en servir la pàgina: 140,63 ms
Consultes SQL per servir la pàgina: 102
Versió actual: 1.1.5
Usuaris registrats: 1520

© 2015 La Cala RTV. Tots els drets reservats | Avís legal

E-mail: lacalartv@ametllamar.cat | FM: 107.3 | Telf.: 977 493 037 | Fax: 977 493 007